Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Vyhledávání

 
 

Charakteristika

Metoda Celon RFITT (Bipolární rádiofrekvenčně indukovaná termoterapie) je minimálně invazivní procedura nitrožilního léčení nedostatečnosti povodí safény, v prvé řadě velké safény (vena saphena magna).

Při této proceduře jsou žíly řízeně zahřívány na teplotu od 60° do 100 °C pomocí ultra-tenkého aplikátoru zasunutého do žíly. Tato lokální a přesně zacílená aplikace rádiofrekvenční energie způsobí, že se žíla smrští a uzavře (tepelným účinkem).


Schematické znázornění nitrožilního tepelného uzavření při vytahování RFITT aplikátoru žilou ven.

Během následné rekonvalescence žíla zůstává v těle pacienta (nevytrhává se) ale postupně dojde k jejímu částečnému vstřebání - přestane být viditelná.


K ohřevu na teplotu v rozmezí 60 ° až 100 °C dochází jen v těsném okolí aplikačního hrotu.

Ve srovnání s konvenčními chirurgickými zákroky, jako je vytrhání úseků žíly (stripping) je metoda Celon RFITT mimořádně šetrnou metodou, a kromě toho je při aplikaci bezpečná a pacientem lépe snášená.

Na rozdíl od chirurgického odstraňování žil je při použití minimálně invazivní metody Celon úroveň bolestivosti a nepříjemnosti podstatně nižší a pacienti se mohou rychle vrátit k vykonávání svých běžných každodenních činností.

Léčení metodou Celon RFITT může být prováděno ambulantním způsobem a snižuje nebezpečí vzniku infekce, hematomů. Z estetického pohledu je největším přínosem minimalizace počtu jinak trvale viditelných jizev,

Celon RFITT | Charakteristika | Výhody | Princip | Použití | Specifikace

Kompresivní punčochy

Kompresivní punčochové zboží Avicenum.

Řada výrobků Avicenum

KALENDÁŘ AKCÍ


Archiv akcí
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Láká vás vyzkoušet vodní dýmku? Pak pozor nejen na infekce!