Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Vyhledávání

 
 

Materiály a kvalita

Nylon

Tvoří základ punčochy. Ve výrobcích Avicenum je používána pouze značková polyamidová příze PAD 6.6 od předních výrobců ze Švýcarska, Itálie a Francie.

Lycra®

Značka se stala synonymem pro elestan. V punčochách Avicenum je pomocí ní vytvářena požadovaná komprese. Lycra® je garantem kvalitního, funkčního a trvanlivého výrobku.

Mikrovlákno

Mikrovlákno je příze spředená z vysokého počtu tenoučkých filament (kapilár). Deset kilometrů jedné takové filamenty neváží ani celý gram. Výrobky z mikrovlákna jsou velice příjemné na omak, pohodlně se nosí, lépe sají a odvádějí pot, mají moderní sametový nádech a vyznačují se delší trvanlivostí. Mikrovlákno je použito ve všech punčochách druhé kompresní třídy Avicenum. Tedy i tam, kde je často považováno za nadstandard.

Ovíjená Lycra®

Holé vlákno elastanu může dráždit citlivou pokožku. Proto je u punčoch Avicenum ovíjena ochranným vláknem. Ovinutí zabraňuje přímému styku elastanu s pokožkou a zvyšuje komfort nošení. Při každodenním používání je rozdíl znát. Dvojitě ovinutá Lycra je použita ve všech výrobcích Avicenum. Proto se vnitřek punčoch Avicenum neleskne.

Lemy a krajky

Lemy a krajky punčoch Avicenum nejsou jen estetickým zakončením punčochy. Důraz je kladen na jejich funkčnost a pohodlnost, proto jsou nestále zdokonalovány a pečlivě testovány.

Krajka punčoch Avicenum obsahuje příčně vložené lamely, které zamezují jejímu nepříjemnému shrnování. Díky promyšlenému rozmístění silikonu punčocha dobře drží na noze a pokožka se nadbytečně nepotí.

Lem je optimální volbou pro pacienty s velice citlivou pokožkou. Punčochy Avicenum mají nejširší lem na trhu. Ten dokonale drží, ale na noze téměř není cítit.

Certifikáty

Certifikáty nezávislých institucí doplňují přísný interní systém kvality výrobce. Při vývoji punčoch Avicenum 360 na vlastní náročné testování navazují certifikace v renomovaném německém institutu Hohenstein a klinická hodnocení na prestižních institutech a klinikách v České republice.

Kompresivní punčochy

Kompresivní punčochové zboží Avicenum.

Řada výrobků Avicenum

KALENDÁŘ AKCÍ


Archiv akcí
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů