Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Aescin: extrakt z kaštanu prospívá žilám

Kaštany jsou jedním ze symbolů loučícího se léta. Věděli jste však, že tyto plody jírovce maďalu neslouží pouze jako podzimní dekorace, ale obsahují i mnoho zdraví prospěšných složek? Jednou z nich je i aescin.

Matka příroda nabízí mnoho léčivých látek. Mezi ně patří i triterpeny získávané z jírovce, které souhrnně nazýváme aescin. Tyto aktivní složky zvyšují odolnost cévních vlásečnic a též pevnost žilní stěny. Výzkumy jednoznačně prokázaly příznivý účinek aescinu při léčbě chronické žilní nedostatečnosti, mezi jejíž projevy patří i křečové žíly. Velmi příznivý efekt má i v boji proti hemoroidům. Aescin se také využívá po operacích či úrazech, jelikož snižuje otok a zánět postiženého místa. Dále napomáhá s rychlejším vstřebáváním krevních podlitin, pomáhá jako podpůrná léčba zvětšené prostaty a rovněž tlumí svědivost některých ekzémů. Vítaným pomocníkem je i při terapii bolestivých syndromů páteře nebo zánětů šlachových pochev.

Přírodní a bezpečný

  • Aescin je součástí venotonik, léků zlepšujících pevnost a odolnost cévní stěny. Léčiva jsou to bezpečná, jelikož obsahují pouze účinné látky.
  • Nežádoucí účinky jsou celkem vzácné a nikterak závažné. Někdy se mohou objevit závratě, bolesti hlavy, žaludeční nevolnost a svědění kůže.
  • Přípravek nesmí být podáván v prvním trimestru gravidity. Jeho použití v dalším průběhu těhotenství a při kojení raději konzultujte se svým lékařem.
  • Aescin se prodává jako samostatné venotonikum nebo v kombinaci s hesperidinem a diosminem. Tato účinná trojka nabízí komplexní péči pro odstranění nepříjemných příznaků chronické žilní nedostatečnosti v podobě bolestivých, těžkých a oteklých nohou.

Plody jírovce nabízejí komplexní a účinnou ochranu žilního systému ruku v ruce s minimálním rizikem nežádoucích účinků. Kaštany tak nejsou oblíbené pouze mezi dětmi, ale nacházejí své uplatnění v mnoha oborech medicíny, mezi něž patří i péče o křečové žíly.

Zdroj: http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1055-aescin.aspx?activeingredientid=1055&activeingredientname=aescin

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky