Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Vyhledávání

 
 

Flavonoidy

Flavonoidy, též známé jako vitamin P, jsou látky, které hojně nacházíme například v citrusovém ovoci. Mezi nejznámější zástupce patří hesperidin či diosmin.

Přípravky a doplňky s obsahem přírodních flavonoidů, jako je hesperidin a diosmin příznivě ovlivňují žilní systém. Jejich protizánětlivý účinek vede ke zpevnění cévní stěny a snížení její propustnosti. Kromě toho pomáhají s odtokem krve a lymfy, což zmírňuje otok a dalších obtíže, jako je bolest, křeče či pocit tíhy v končetinách.

Jejich blahodárné účinky však nejlépe demonstruje jasná řeč čísel:

  • Diosmin snižuje pocit bolesti, napětí, tíhy a otoku v postižené končetině. Kýženého efektu dosáhne zlepšením pevnosti žilní stěny, která je v případě roztažených křečových žil značně ztenčená. Ve výzkumu zlepšil diosmin sílu stahu žilní stěny z 26 % na celých 79 % normální hodnoty!

  • Flavonoidy nejsou neznámé ani v českých krajích. V roce 2010 se diosminem zabývali i čeští výzkumníci, kteří studovali jeho účinky na otok kotníků. Terapie se zúčastnilo 215 pacientů a výsledky byly příjemně překvapující. Po dvou měsících užívání diosminu došlo ke zmenšení obvodu kotníku a lýtek o více než 0,5 centimetru.

  • Spokojenost s léčbou dokládá i fakt, že většina zúčastněných si léčbu nemohla vynachválit, a 82 % z nich se dokonce rozhodlo v léčbě pokračovat i po skončení výzkumu.

Pro krásné nohy

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka

SOUTĚŽ

Aries, český výrobce módního punčochového zboží, kompresivních punčoch Avicenum a sportovních podkolenek ROYAL BAY®, Vám přináší novou soutěž o balíčky podpůrných punčochových kalhot.

Soutěžit
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie