Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Flavonoidy

Flavonoidy, též známé jako vitamin P, jsou látky, které hojně nacházíme například v citrusovém ovoci. Mezi nejznámější zástupce patří hesperidin či diosmin.

Přípravky a doplňky s obsahem přírodních flavonoidů, jako je hesperidin a diosmin příznivě ovlivňují žilní systém. Jejich protizánětlivý účinek vede ke zpevnění cévní stěny a snížení její propustnosti. Kromě toho pomáhají s odtokem krve a lymfy, což zmírňuje otok a dalších obtíže, jako je bolest, křeče či pocit tíhy v končetinách.

Jejich blahodárné účinky však nejlépe demonstruje jasná řeč čísel:

  • Diosmin snižuje pocit bolesti, napětí, tíhy a otoku v postižené končetině. Kýženého efektu dosáhne zlepšením pevnosti žilní stěny, která je v případě roztažených křečových žil značně ztenčená. Ve výzkumu zlepšil diosmin sílu stahu žilní stěny z 26 % na celých 79 % normální hodnoty!

  • Flavonoidy nejsou neznámé ani v českých krajích. V roce 2010 se diosminem zabývali i čeští výzkumníci, kteří studovali jeho účinky na otok kotníků. Terapie se zúčastnilo 215 pacientů a výsledky byly příjemně překvapující. Po dvou měsících užívání diosminu došlo ke zmenšení obvodu kotníku a lýtek o více než 0,5 centimetru.

  • Spokojenost s léčbou dokládá i fakt, že většina zúčastněných si léčbu nemohla vynachválit, a 82 % z nich se dokonce rozhodlo v léčbě pokračovat i po skončení výzkumu.

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky