Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Hesperidin

Víte, co spojuje citrusové plody a křečové žíly? Na první pohled se může zdát, že vůbec nic. Opak je však pravdou. Již několik desetiletí získáváme z citrusů skupinu látek zvaných bioflavonoidy, mezi něž se řadí i hesperidin. Právě hesperidin je důležitou látkou v konzervativní léčbě křečových žil.

Přírodní všelék

Bioflavonoidy jsou již dlouhou dobu známé pro své antioxidační vlastnosti. Díky tomu si drží pevnou pozici na poli přírodních léčiv. Hesperidin se užívá samotný či v kombinaci s jeho blízkým příbuzným diosminem, a to především pro své příznivé účinky na zdraví krevních a lymfatických cév.

Léčiva a doplňky obsahující hesperidin nacházejí své uplatnění v terapii hluboké žilní nedostatečnosti, bércových vředů, křečových žil, hemoroidů, lymfedému, ale také při mírnění příznaků alergií, menopauzy a premenstruačního syndromu.

Ilustrace

Zaměřeno na „křečáky“

  • Výzkumy prokázaly, že doplňky obsahující hesperidin výrazně zlepšují zdravotní stav mnoha nemocných. Mechanismus účinku nejspíše spočívá v jeho antioxidačních vlastnostech, které zabraňují přilnutí zánětlivých buněk ke stěnám cév.
  • Zmírněním zánětu dochází ke zlepšení pevnosti a odolnosti cévní stěny a tím se zlepšuje odtok krve i mízy z postižené oblasti.
  • Hesperidin je přírodní lék, a proto má malé množství nežádoucích účinků při krátkodobém i dlouhodobém užívání. Mezi ty „nejzávažnější“ patří nevolnost, bolesti břicha, průjem a bolesti hlavy.
  • Po dohodě s lékařem můžete většinu přípravků obsahujících hesperidin používat i v těhotenství a při kojení.
  • Kromě léčby křečových žil se v současnosti hojně používá i v terapii bércových vředů a hemoroidů.

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky