Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Co je mikro, to je in! Stejně jako diosmin

Diosmin je velmi účinný přírodní lék užívaný při terapii křečových žil a dalších onemocnění žilního systému. Za posledních 30 let jeho služby využily miliony evropských žen k dosažení krásnějších a zdravějších nohou. Ovšem nová forma tohoto přípravku je ještě úspěšnější!

Úkolem žilního systému je zajistit přepravu odkysličené krve z tkání do srdce. Žíly dolních končetin přitom musí překonávat značnou překážku v podobě gravitace. Účinky gravitačních sil se zvýrazňují především při dlouhodobém stání. Po dni stráveném na nohou tak dochází ke vzniku otoků kolem kotníku, bolestivosti a objevuje se pocit tíhy. Příčinou je zvýšení tlaku v nohou důsledkem hromadění žilní krve. Městnání krve v těchto partiích může vést k poškození chlopní a žilní stěny, což usnadňuje rozvoj varixů. 

Účinný a bezpečný 

Diosmin je široce používán jako přírodní doplněk pro léčbu chronické žilní nedostatečnosti, křečových žil, hemoroidů, lymfedému, ale také pro ochranu jater vůči jedovatým látkám.

  • Patří do skupiny bioflavonoidů, které se hojně nacházejí v citrusovém ovoci.
  • V lidském těle zabraňuje tvorbě zánětlivých látek, které jsou zodpovědné za poškozování cévní stěny.
  • Tímto způsobem zvyšuje pevnost žilní stěny, brání zánětlivým změnám a zlepšuje odtok krve i mízy z postižené oblasti.
  • Jeho přírodní původ navíc zaručuje vysokou bezpečnost při krátkodobém i dlouhodobém užívání.

Ve zmenšení je síla 

Mikronizace je technika, která snižuje velikost částic a zlepšuje tím jejich vstřebávání. Díky ní se mohou v zažívacím systému vstřebat i hůře přijímané látky, mezi něž patří i diosmin. Malé částice se nejen lépe absorbují, ale také se rovnoměrně rozprostřou v cévním systému organismu. Díky tomu je zaručena jejich vysoká účinnost. Mikronizovaný diosmin je možná jednou z nejúčinnějších zbraní proti „křečákům“. Většinu přípravků, které ho obsahují, lze navíc používat i v průběhu těhotenství a při kojení.

Pryč s nimi!

Křečové žíly nejsou pouze ošklivé na pohled. Dlouhodobé městnání krve v žilách dolních končetin může způsobit nevratné změny na přilehlých tkáních, což může vyústit až v chronický bércový vřed. Varixy proto není dobré podceňovat. Kromě definitivního řešení v podobě chirurgického zákroku se v jejich terapii výrazně uplatňují i bioflavonoidy v čele s mikronizovaným diosminem.

(holi)

Zdroj:
http://blog.lef.org

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky