Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Hesperidin – zaručený lék na křečové žíly, garantovaný samotnou přírodou

Víte, co spojuje citrusové plody a křečové žíly? Na první pohled se může zdát, že vůbec nic. Opak je však pravdou. Již několik desetiletí získáváme z citrusů skupinu látek zvaných bioflavonoidy, mezi něž se řadí i hesperidin. Právě hesperidin je důležitou látkou v konzervativní léčbě křečových žil.

Přírodní všelék

Bioflavonoidy jsou již dlouhou dobu známé pro své antioxidační vlastnosti. Díky tomu si drží pevnou pozici na poli přírodních léčiv. Hesperidin se užívá samotný či v kombinaci s jeho blízkým příbuzným diosminem, a to především pro své příznivé účinky na zdraví krevních a lymfatických cév. Léčiva a doplňky obsahující hesperidin nacházejí své uplatnění v terapii hluboké žilní nedostatečnosti, bércových vředů, křečových žil, hemoroidů, lymfedému, ale také při mírnění příznaků alergií, menopauzy a premenstruačního syndromu.

Zaměřeno na „křečáky“

  • Jedním z rizikových faktorů pro vznik křečových žil je hluboká žilní nedostatečnost. Jedná se o stav, kdy žíly dolních končetin nejsou schopné dostatečně dopravovat krev směrem k srdci.
  • Následkem městnání krve v dolních končetinách dochází k otokům v oblasti kotníků, bolestivosti nohou a k vzniku nočních křečí. Po delší době vznikají i samotné „křečáky“.
  • Výzkumy prokázaly, že doplňky obsahující hesperidin výrazně zlepšují zdravotní stav mnoha nemocných. Mechanismus účinku nejspíše spočívá v jeho antioxidačních vlastnostech, které zabraňují přilnutí zánětlivých buněk ke stěnám cév.
  • Zmírněním zánětu dochází ke zlepšení pevnosti a odolnosti cévní stěny a tím se zlepšuje odtok krve i mízy z postižené oblasti.
  • Hesperidin je přírodní lék, a proto má malé množství nežádoucích účinků při krátkodobém i dlouhodobém užívání. Mezi ty „nejzávažnější“ patří nevolnost, bolesti břicha, průjem a bolesti hlavy.
  • Po dohodě s lékařem můžete většinu přípravků obsahujících hesperidin používat i v těhotenství a při kojení.
  • Kromě léčby křečových žil se v současnosti hojně používá i v terapii bércových vředů a hemoroidů.

Příroda nám dala velmi účinnou zbraň v boji proti křečovým žilám. Pokud se však chcete zbavit bolestivých a oteklých nohou s nevzhledně vyhlížejícími „křečáky“, nestačí pouze užívat přípravky s hesperidinem. Příroda nám totiž také nadělila dvě nohy, které jsou přímo stvořené k procházkám. Pravidelný pohyb a redukce váhy se totiž ruku v ruce pojí s úspěšnou léčbou křečových žil.

(holi)

Zdroj:
http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-1033-HESPERIDIN.aspx?activeIngredientId=1033&activeIngredientName=HESPERIDIN
http://altmedicine.about.com/od/herbsupplementguide/a/Hesperidin.htm

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky