Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Kompresivní ponožky: kdy pomáhají i dětem

Naši potomci dnes začínají se sportem velmi brzo. Věděli jste, že při některých pohybových aktivitách je vhodné, aby i malí šampioni nosili pomocné kompresivní ponožky nebo podkolenky?

Speciální doplněk

Když jsou nohy extrémně zatěžovány, začne se v žilách zvyšovat množství krve. Ta se poté nedostatečně pumpuje proti gravitační síle a dolní končetiny bolí a mohou natékat. Kompresivní ponožky nebo podkolenky můžete tedy používat nejen v případě, že máte sedavé zaměstnání, ale i při běhu, jízdě na kole nebo při fotbale. Jejich nošení je vhodné i pro děti, ovšem výběr nesmíte podcenit: 

  • Dětem kupujte kompresivní punčochy I. třídy, které neposkytují tak výrazný tlak na žilní stěnu.
  • Právě tyto ponožky a podkolenky jsou vhodné pro sportovce a slouží jako prevence proti křečovým žilám, otokům a bolestem.
  • Pro zátěžové situace vybírejte takové výrobky, které mají antimikrobiální úpravu s aktivními ionty stříbra – ty dokážou „zpacifikovat“ bakterie, pach i plísně.

Proč je nosit 

Navlékáním kompresivních ponožek či podkolenek zamezíte tomu, že si děti po namáhavém tréninku nebudou tolik stěžovat na bolesti svalů. Při jejich pravidelném nošení také dochází k rychlejší regeneraci po cvičení. Pozor však na míru komprese – pokud by děti nosily nevhodné ponožky nebo podkolenky, může docházet ke snížení průtoku krve.

(aši) 

Zdroj: http://compresisonsocksforu.blogspot.cz/2012/01/your-kids-starting-sports-soon.html

http://sportsmedicine.about.com/od/afterexerciserecovery/a/Compression-Socks-For-Athletes.htm

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky