Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Na „křečáky“ platí pohyb! Vyrazte jaru naproti

Pravidelné pohybové aktivity přinášejí všem, kteří trpí křečovými žilami, výraznou úlevu. Neseďte proto doma u televize a využijte příjemného počasí, které vybízí k procházkám – vaše nohy to jistě ocení. Pokud nevíte, kam vyrazit, přinášíme několik tipů pro inspiraci.

Chůzí ke zdraví

Pěší turistika či cyklistika výrazně pomáhají v boji proti křečovým žilám. Správné cvičení zabraňuje zhoršení stavu hned z několika důvodů:

  • prokrvuje tkáně,
  • zesiluje svalstvo nohou,
  • odvodňuje oteklé oblasti,
  • zlepšuje a zrychluje průtok krve,
  • pomáhá snižovat tělesnou hmotnost.

Období masopustu

Víte, kde potkáte smrtku, medvěda a sedláka? Pokud hádáte, že na masopustním průvodu, hádáte správně. Tento tradiční svátek je v mnoha našich městech a vesnicích stále dodržován. Vydejte se za průvodem masek, který je odjakživa spojován s bujarým veselím, a protáhněte si nejen nohy, ale celé tělo. Ve velkých městech místo masopustu často pořádají karneval. Jedná se o italskou verzi masopustu s krásnými a bohatými maskami typickými pro bohatá města tohoto jihoevropského státu.

Sezona výletů začíná

Jaro o sobě pomalu dává vědět, můžeme se těšit ze stále delších a teplejších dní. Začátku nové sezony využívají i zoologické zahrady, hrady, zámky či muzea a nabízejí návštěvníkům bohatý program. Pokud už vás nebaví zdravotní procházky po vašem okolí, nebojte se vyrazit jinam – Česká republika stále nabízí nádhernou přírodu a nečekané zážitky. S jarem přicházejí i Velikonoce, které také oživí mnoho historických center našich měst.

Na „křečáky“ vyzrajete jedině pravidelným pohybem. Kam a s kým se vydáte, záleží jen na vás. Ať už budete obdivovat exotická zvířata v zoologické zahradě, nebo zdolávat naše pohoří, pamatujte, že pohyb je navíc i účinnou prevencí kardiovaskulárních a nádorových onemocnění.

(holi)

Zdroj: www.kudyznudy.cz

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky