Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Vyrážíte na hory? Nezapomeňte si přibalit kompresivní punčochy!

Plánujete celodenní výlet na sněhem pokrytou sjezdovku nebo vyrážíte pokořit bílou stopu na běžkách? V tom případě by ve vašem kufru neměly chybět kompresivní podkolenky. Jejich nošením získáte hned několik výhod, díky kterým si na lyžích budete připadat jako profesionálové.

Výhody pro všechny

Kompresivní punčochy jsou velmi užitečné pro lidi trpící křečovými žilami. Nejen pro ně však z jejich používání plynou četné výhody. Široká oblíbenost kompresivních punčoch u lyžařů je způsobena hned několika důvody:

  1. Kompresivní punčochy brání vzniku zbytečných zranění – zpevňují klouby a tím snižují riziko podvrtnutí či natažení kotníku.
  2. Snižují přenášení vibrací na svaly, čímž oddálí svalovou únavu a zlepší tak váš výkon.
  3. Stimulují a zlepšují průtok krve končetinou, což ocení hlavně lidé s poruchami žilního systému.
  4. Pomáhají regulovat dostatečný přívod kyslíku do pracujících svalů a důležitých orgánů lidského těla.

Vybírejte kvalitu

Kompresivní punčochy jsou sice o něco dražší než obyčejné punčochy a ponožky, ale pokud se rozhodnete pořídit si je, určitě nebudete litovat. Na druhou stranu jsou téměř nepsanou povinností pro lidi s rizikem hluboké žilní trombózy. A jaký je vůbec rozdíl mezi obyčejnou a kompresivní punčochou?

  • Kompresivní punčochy nejvíce „tlačí“ dolní končetinu v oblasti kotníku a směrem k srdci se tlak plynule snižuje. To výrazně pomáhá odtoku žilní krve směrem k srdci.
  • Obyčejné punčochy vyvíjejí ve všech částech na končetinu podobný tlak, což může naopak vést ke zhoršení odtoku krve z pracující končetiny.

Pro fanoušky zimních sportů

Blahodárné punčochy můžete použít při lyžování, bruslení či při pouhých procházkách zimní krajinou. V dnešní době se za jejich používání rozhodně nemusíte stydět, ba naopak. Na dnešním trhu můžete nalézt všemožné barvy a vzory, které mohou být pyšnou ozdobou vašich nohou. Mnoho olympioniků si je také vědomo jejich příznivého působení, a tak s nimi vyráží i na důležité závody. Zkuste se i vy s jejich pomocí stát králi bílé stopy.

(holi)

Zdroj: http://www.legstherapy.com/blog/enjoying-winter-sports-with-compression-socks/

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky