Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Bojíte se křečových žil? Vsaďte na „super osmičku“!

Existují plodiny, které blahodárně působí na lidské cévy. Představujeme vám z nich osm nejsilnějších, díky kterým lze tělo uchránit před vznikem křečových žil i pavoučích žilek.

  1. Borůvky. S velkým prospěchem je mohou konzumovat všichni, kteří jsou náchylní k tvorbě křečových žil. Vzhledem k vysokému obsahu antokyanů přispívají borůvky ke zdraví cévního systému. Navíc jsou zdrojem vlákniny i vitaminu E.
  2. Řeřicha. Tuto starobylou rostlinu lidé už odnepaměti používali k léčbě a prevenci celé řady onemocnění. I v dnešní, moderní době doporučují výživoví odborníci řeřichu lidem s křečovými žilami. Řeřicha bývá k dispozici ve větších supermarketech po celý rok, ale můžete ji pěstovat i doma na zahrádce. Díky své jedinečné pikantní chuti je vhodnou ingrediencí do salátů nebo sendvičů.
  3. Avokádo. Je plné přírodních látek, které bojují proti nástupu varixů. Obsahuje vitaminy C a E, což jsou dva vitaminy klíčové pro zdraví cév. Avokádo je také na vrcholu seznamu rostlinných potravin s nejvyšší koncentrací glutationu. To je molekula, která chrání srdce, žíly a tepny před poškozením.
  4. Rozmarýn. Podporuje krevní oběh, a může tak být prospěšný při léčbě křečových žil. Obsahuje kyselinu rozmarýnovou, která chrání tkáně před poškozením. Obsahuje také kyselinu ursolovou, která posiluje kapiláry (velmi tenké cévy). V kuchyni rozmarýn použijte k ochucení ryb nebo rajské omáčky.
  5. Zázvor. Brání vzniku varixů kvůli své schopnosti zabraňovat vzniku sraženin a zlepšovat krevní oběh. Čerstvý zázvor, o kterém se říká, že je nejúčinnější formou této rostliny, je k dispozici po celý rok v každém větším supermarketu.
  6. Řepa. Pravidelným zařazováním řepy do stravy zabráníte vzniku křečových žil. Děje se tak díky sloučenině zvané betakyanin. Právě ta propůjčuje řepě její tmavě fialovou barvu.
  7. Chřest. Pokud máte obavy z křečových žil, jezte chřest. Pomáhá posilovat žíly a kapiláry a zabraňuje jejich praskání.
  8. Pohanka. Pohanka je jedním z nejlepších přírodních zdrojů rutinu. Mnoho odborníků na výživu doporučuje potraviny bohaté na tuto látku lidem s varixy kvůli schopnosti rutinu podporovat zdraví cév. Dokonce se předpokládalo, že křečové žíly a pavoučí žilky mohou být způsobeny právě nedostatkem rutinu ve stravě.

(hah)

Zdroj: http://www.healwithfood.org/varicoseveins/foods.php

 

Dále čtěte

Aby vám kompresivní punčochy dobře sloužily

Aby vám kompresivní punčochy dobře sloužily

Kompresivní punčochy jsou dnes již standardním doplněním léčby křečových žil a prevencí hluboké žilní trombózy.

čti více
 
Vyzkoušejte na varixy esenciální oleje

Vyzkoušejte na varixy esenciální oleje

Existuje celá řada postupů alternativní léčby křečových žil. Esenciální oleje představují jednu z nich – a navíc krásně voní. Dokážou tak povzbudit nejen tělo, ale i ducha.

čti více
 
Proč a jak nosit kompresní punčochy

Proč a jak nosit kompresní punčochy

Ve vyspělých zemích se problémy spojené s chronickou žilní nedostatečností objevují přibližně u 40 % lidí. Jednou z možností, jak ulevit nohám, bývá nošení kompresních punčoch.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky