Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Soutěž o balíček cestovních podkolenek Avicenum Travel, Mobivenal Micro a dárek

S přicházejícím létem spousta z nás začíná přemýšlet o cestování a dovolené. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými přesuny, které nás čekají, než se ocitneme ve vysněné destinaci.

Mezi potřebné a nepostradatelné věci jsme jistě pečlivě sbalili i cestovní lékárničku a vybavili se léky proti bolesti, průjmu, alergii.

Koho by napadlo, že zdravotní problémy mohou nastat už během cesty? Že by dovolená mohla skončit ještě dříve, než začala? To, co jsme zažili naposledy s malými dětmi, které spolehlivě umí svojí nemocí překazit prázdninové plány, se může zopakovat. Tentokrát ale nepůjde o neštovice nebo virózu, nás dospělé může zaskočit cestovní trombóza.

Může, ale také nemusí, pokud budeme dobře informováni a připraveni. Pojďme se tedy podívat na některá základní fakta.

Jaké jsou možnosti prevence cestovní žilní trombózy? Co jsou cestovní podkolenky?

Podívejte se na videorozhovor se specialistkou na kompresivní punčochy.

Podívat se na video

Cestovní trombóza je označení pro komplikace oběhu krve v žilním systému. Jednoduše tedy při cestování může dojít k tomu, že krev nám v těle nebude obíhat tak plynule jak má. Nejčastěji vznikají problémy při cestování letadlem, při tzv. transkontinentálních letech. Není nutné přeletět hned několik kontinentů, v praxi se jedná o lety delší než zhruba 5 hodin. Ačkoliv je cestovní trombóza spojená s leteckou dopravou, ve skutečnosti nás může postihnout v jakémkoliv dopravním prostředku.

Trombóza se ohlašuje některým z následujících příznaků a co je důležité, nemusí to být během cesty nebo krátce po opuštění dopravního prostředku. S následky dlouhého cestování se můžeme setkat dokonce i dva týdny po cestě, kdy už nás ani tato spojitost nemusí napadnout:

  • pálení kůže a bolest a pocit horka v místě ucpání,
  • pocit nedostatku kyslíku a obtížné dýchání.

Je důležité o rizicích vědět a tím pádem zvolit i vhodnou prevenci. Jedině tak uděláme pro nerušenou dovolenou maximum. Cestování autem je v tomto případě ve výhodě, protože si rytmus cesty a zastávek můžeme volit sami. V ostatních dopravních prostředcích je to téměř nemožné a tak nezbývá než se zaměřit na:

  • protahování končetin a kotníků krouživými pohyby během cesty, ideálně krátká chůze v uličce,
  • přijímání dostatku tekutin,
  • výběr pohodlného cestovního oblečení – bez opasků, gum, pozor na těsné ponožky a spodní prádlo.

Vynikajícím pomocníkem jsou kompresivní punčochy, které spojují několik preventivních opatření dohromady a jsou cenově dostupné a nenápadné.

Ideální je tzv. I. kompresní třída, která zajišťuje dostatečnou oporu žilní stěny během cestování a podporuje plynulý oběh krve, bez nebezpečného městnání v dolních končetinách.

Pro zvýšení účinku můžeme punčochy nosit již den před cestou a jeden až dva dny po cestě.

Cestovní kompresivní punčochy Avicenum Travel 310 v dárkovém balíčku nyní můžete získat i v naší soutěži. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Ze správných odpovědí vylosujeme 2 výherce, kteří obdrží hodnotný balíček cestovních podkolenek Avicenum TRAVEL 310 + Mobivenal Micro s dárkem Avicenum 70

Soutěž probíhá od 19.6. do 19.7. 2017

Soutěž již skončila.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz.

Podrobné podmínky soutěže k nahlédnutí ZDE.

Ceny do soutěže věnovala společnost Aries.

Akciová společnost ARIES, a.s. je významným českým výrobcem podpůrného a kompresivního punčochového zboží. Na trhu působí již 25 let a vždy klade důraz na zdraví svých zákazníků.

Již v roce 1993 uvedla na trh, jako první český výrobce, zdravotní lemy u klasického punčochového zboží a v roce 1998 podpůrné kompresivní zboží Avicenum 70 a Avicenum 140. Tyto výrobky mají stále více spokojených zákazníků, protože působí jako prevence proti vzniku křečových žil a ulevují od občasných otoků dolních končetin.

V roce 2004 společnost ARIES, a.s. nabídla svým zákazníkům úplnou novinku a to tzv. Kosmetotextil, který v dnešní podobě zahrnuje např. antimikrobiální úpravu SANITIZED SILVER s aktivními ionty stříbra.

V roce 2008 firma úspěšně vstoupila na trh se zdravotními kompresivními výrobky Avicenum 360, které jsou již zcela nebo částečně hrazeny zdravotními pojišťovnami. V těchto výrobcích se kloubí veškeré zkušenosti předešlých let a jedná se o nejšpičkovější produkty na trhu. V roce 2013 vstupuje ARIES na trh sportovních kompresních výrobků s prémiovou značkou ROYAL BAY® a rozšiřuje tak své portfolio zdraví prospěšných produktů. V roce 2017 společnost ARIES, a.s. rozšířila nabídku svých produktů o řadu módního punčochového zboží se zdravotními benefity Avicenum FASHION.

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky