Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Vyhledávání

 
 

Kde punčochy sehnat

Kompresivní punčochy všech tříd jsou k dostání v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb. Personál zdravotnických prodejen a lékáren je proškolen a schopen poskytnout nezbytné informace o výrobku a stejně tak pomoci vybrat správnou velikost.

Renomovaní výrobci nabízejí své zboží i prostřednictvím internetových obchodů. K pořízení punčoch vyšších kompresních tříd je možné využít předpis od lékaře. Na tyto punčochy se potom vztahuje plná nebo částečná úhrada z prostředků zdravotního pojištění.

  • Podpůrné punčochy (skupiny A) a punčochy I. kompresní třídy nejsou hrazeny pojišťovnou vůbec, jsou volně dostupné, zájemce si jejich cenu hradí sám.

  • U léčebných punčoch II. a III. kompresní třídy mají pacienti nárok na příspěvek, který plně nebo zčásti (podle druhu výrobku) pokrývá cenu pomůcky. Na poukaz má pacient nárok maximálně jednou za 6 měsíců.

  • Punčochy IV. kompresní třídy jsou plně hrazeny pojišťovnou.

Pojišťovna hradí vždy zdravotnický prostředek v základním provedení, nejméně ekonomicky náročném, v závislosti na míře a závažnosti zdravotního postižení. V praxi to znamená, že při výběru některých druhů punčoch je i po vystavení poukazu nutný doplatek pacientem.

Poukaz na kompresivní punčochy mohou vystavovat:

  • praktičtí lékaři (pouze na II. kompresní třídu),
  • chirurgové,
  • internisté,
  • dermatologové,
  • angiologové.

Pro krásné nohy

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka

SOUTĚŽ

Aries, český výrobce módního punčochového zboží, kompresivních punčoch Avicenum a sportovních podkolenek ROYAL BAY®, Vám přináší novou soutěž o balíčky podpůrných punčochových kalhot.

Soutěžit
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů