Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Moderní materiály

Současné výrobky mají jemnější strukturu, civilnější vzhled a jsou také společensky mnohem lépe akceptovatelné než v minulosti.

Kompresivní punčochy mohou nejen velmi účinně působit v léčbě a prevenci křečových žil, ale díky rozličným materiálům mohou být nošeny i jako první vrstva oblečení. Nemusejí být pouze nudně tělové nebo šedivé. Výrobci se předhánějí v šířce nabídky různě barevných punčoch s rozličnými módními doplňky v podobě speciálního lemu, módní krajky a povrchových úprav.

Mezi nejčastěji používané umělé materiály na výrobu kompresivních punčoch patří:

  • nylon – polyamidová příze tvořící základ pro výrobu punčochového zboží, dodává výrobkům měkkost a příjemný pocit na omak;

  • mikrovlákno – polyamidová příze tvořená na průřezu vysokým počtem kapilár, dodává výrobkům jemnost a sametový nádech;

  • lycra – elastanové vlákno s dlouhou životností, dodává výrobkům elasticitu a přilnavost.

Punčochy z mikrovláken jsou velmi příjemné na dotyk a díky své unikátní struktuře jsou i velmi prodyšné, téměř jako přírodní materiály. Elastan dodává pocit komfortu a volnosti pohybu. Z přírodních materiálů se pak nejčastěji používají vlna a hedvábí, velmi často jsou ale tyto materiály doplněné syntetickou složkou, která jim dodává elasticitu.

Co je to „Den“

V charakteristikách výrobků se kromě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, používá i označení „Den“ (denier). Denier je způsob vyjadřování jemnosti chemických vláken nebo přízí. Jeho číslo udává ve dvacetinách gramu hmotnost 450 metrů dlouhého vlákna. Jednoduše čím vyšší číslo, tím silnější (méně průhledný) výrobek.

Pro muže i pro ženy

Punčochy nejsou ani zdaleka určeny jen pro ženy. Jejich přínos je neoddiskutovatelný i u mužů. Příslušníci silnějšího pohlaví mívají v otázce nošení punčochového zboží častěji zábrany. Ty však nejsou na místě. Je třeba odložit předsudky a brát věc prakticky. Velcí výrobci předkládají ve své nabídce i řadu punčochového zboží speciálně určenou právě pro muže.

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky